29-04| Grasmonitor: prima kwaliteit

30 april 2022

Uit de vers grasanalyses blijkt dat het gras momenteel van prima kwaliteit is. Gemiddeld bevat het gras momenteel 1040 VEM, 195 g RE en 175 g suikers per kg ds. 

De combinatie van relatief laag ruw eiwit in het weidegras en voldoende suikers zorgt voor een uitstekende energie-eiwitverhouding in het gras. Daardoor wordt het eiwit in het gras goed benut. 

Voederwaarde maaisnede

Zoals uit onderstaande cijfers blijkt is de kwaliteit van het te maaien gras overal nog uitstekend. Wel begint het ruw eiwit in het gras te dalen. Dat betekent dat op de bedrijven met relatief veel snijmais er de komende week gemaaid kan gaan worden om het ruw eiwit niet te laag te laten worden. 

Op de bedrijven met veel gras in het rantsoen is de noodzaak om snel te gaan maaien iets minder groot, maar ook daar niet te lang meer wachten. Want het ruw eiwit daalt nu met zo’n 3-5 g RE/dag. Dat betekent dat het eiwit in het gras daalt met zo’n 20 -35 g ruw eiwit in de week. 

Regiog dsVC-osRuw eiwitSuikerNDFNDF-vert.ADFADLVEM
Noordelijk klei19087,418916945385,9453141058
Noordelijk Zand1978717720843185,5219141073
Polders/NH21086,116021942884,6212111036
Rivierklei Midden21384,420216544882,7230171020
Veengrond West21384,420216544882,7230171020
Zandgrond Zuid-West1798720717144985,5225131070
Zandgrond Zuid19087,623717340685,7210171065
Limburg18186,819815946685,3233131069
grasmonitor 29 april

Andere ruwvoer+ nieuws artikelen

Ruwvoer+