22-04| Grasmonitor: Laag ruw eiwit voor de tijd van het jaar

22 april 2022

Uit de vers grasanalyses blijkt dat het gras momenteel van prima kwaliteit is. Gemiddeld bevat het gras momenteel 1050 VEM, 195 g RE en 210 g suikers per kg ds. Momenteel is het suikergehalte in het gras nog steeds hoog, terwijl het eiwitgehalte in het gras bijzonder laag is voor de tijd van het jaar. Mogelijke verklaringen hiervoor zijn het hoge suikergehalte in het gras én mogelijk de grote hoeveelheid neerslag waardoor een gedeelte van de stikstof is weggezakt naar iets diepere lagen in de bodem.

Vooral in het Noorden is het ruw eiwitgehalte van het weidegras met ca 160 g ruw eiwit laag. Voor bedrijven die volledig weiden geen probleem. Bedrijven die naast weidegras nog een gedeelte snijmais bijvoeren is het advies om naast de melkprouctie ook het ureumgehalte in de melk goed in de gaten te houden. Wanneer dit te veel zakt in combinatie met tegenvallende liters is het advies om eiwitrijker product bij te voeren. Blijft de productie op peil dan is extra eiwit niet direct noodzakelijk.

Regiog dsVC-osRuw eiwitSuikerNDFNDF-vert.ADFADLVEM
Noordelijk klei18885,325910448483,8262221020
Noordelijk Zand17787,420417943485,9219131079
Polders/NH22787,221722540385,7178101062
Rivierklei Midden21384,420216544882,7230171020
Veengrond West18985,125114347383,6232211042
Zandgrond Zuid-West17987,020717144985,5225131070
Zandgrond Zuid21484,227414246179,1211171007
Limburg19886,519518842485211101053
Grasmonitor 22 april

   

Andere ruwvoer+ nieuws artikelen

Ruwvoer+