15-04| Grasmonitor: Ruw eiwit stabiel, lager dan vorig jaar

15 april 2022

Uit de vers grasanalyses blijkt dat het gras momenteel van prima kwaliteit is. Door de relatief koude en droge omstandigheden bleef overal in het land het suikergehalte in het gras hoog, terwijl het ruw eiwit in het gras relatief laag is voor de tijd van het jaar. Gemiddeld bevat het gras 1035 VEM, 225 g RE en 190 g

Uit de vers grasanalyses blijkt dat het gras momenteel van prima kwaliteit is. Gemiddeld bevat het gras momenteel 1050 VEM, 220 g RE en 195 g suikers per kg ds. Opvallend daarbij is dat het ruw eiwit al een aantal weken stabiel is, maar lager dan vorig jaar. Mogelijke verklaring daarvoor kan zijn de grote hoeveelheid neerslag waardoor een gedeelte van de stikstof is weggezakt naar iets diepere lagen in de bodem. Een andere verklaring kan zijn dat er als gevolg van de hoge kunstmestprijzen op de weidepercelen een iets lagere bemesting is toegepast. Voor de benutting van het ruw eiwit door de koe is het eiwitgehalte ligt het eiwitgehalte in het gras op een prima niveau en hoeft het zeker niet hoger.

Het suikergehalte in het gras bleef als gevolg van de relatief koude omstandigheden van vorige week hoog.

Regiog dsVC-osRuw eiwitSuikerNDFNDF-vert.ADFADLVEM
Noordelijk klei22084,121415444181,9213171005
Noordelijk Zand19887,021320742185,1189121074
Polders/NH22787,221722540385,7178101062
Rivierklei Midden23586,221518543180,9201141047
Veengrond West22786,024016344284,5215181046
Zandgrond Zuid-West24486,225815248884,7229171052
Zandgrond Zuid21484,227414246179,1211171007
Limburg23188,224020242586,718791095
Voederwaarde per regio 14 april 2022

   

Andere ruwvoer+ nieuws artikelen

Ruwvoer+